Letos se dá očekávat výrazný nárůst nezaměstnanosti. To povede k tomu, že lidé začnou hledat jiné zaměstnání. Otázkou jenom je, zdali bude pokračovat onen trend posledních let, a sice že si oni budou vybírat své zaměstnavatele. Se vší pravděpodobností tento trend upadne, jelikož pracovníci budou rádi za každou příležitost, která se jim naskytne. Nebo se pleteme? V každém případě, pokud si vybíráte novou práci, ať už z jakéhokoli důvodu, měli byste vybírat moudře. Pomoct vám mohou firemní zkušenosti.
Firemní zkušenosti prozradí víc, než čekáte
Roli při výběru nového zaměstnání hraje vícero faktorů. Samozřejmostí je cena – lidé nechtějí pracovat za almužnu, zároveň očekávají kariérní růst. Pokud jim zaměstnavatel chce vykompenzovat nízkou nabízenou cenu, tak může přiložit řadu benefitů, které si může posléze zahrnout do nákladů. Těmito benefity se myslí poukazy, knihy, dárkové koše a podobně.
Co také hraje roli, a to dokonce větší než nabízené finanční ohodnocení, jsou firemní zkušenosti. Na internetu se dnes najde řada portálů, které vám prozradí, jak na tom daná firma je po stránce vztahu ke svým zaměstnancům. Webové stránky o společnosti říkají samé kladné věci, ve skutečnosti však situace za čtyřmi stěnami může být zcela jiná.
Firemní kultura i příjemnost pracoviště
Člověk si ani neuvědomuje, co všechno se může dozvědět z obyčejného hodnocení, které si přečte na internetu a za kterým obvykle stojí stávající nebo bývalý zaměstnanec. Zjistit tak může to, jak to na pracovišti vypadá a jestli je pracoviště opravdu příjemné. Odhalit tak může i firemní kulturu, aniž by do firmy vkročil. A samozřejmě se může dozvědět pár základních informací o zaměstnancích – jestli vytváří přátelské prostředí či nikoliv.
Pročítat si firemní zkušenosti je podobné, jako když vás zaměstnavatel před pozváním na pohovor “proklepne” na sociálních sítích. “Proklepněte” si firmu i vy a neodesílejte životopis někam, o čem se nepíše dobře.