Když vybíráte nový herní počítač, obvykle se řídíte kapacitami jednotlivých komponentů. Asi nejdůležitějšími jsou v tomto případě grafická karta a procesor. Ty udávají, jak moc rychlý, nebo naopak pomalý váš počítač bude. Jaké se vám nabízejí možnosti?
Důležitá je i frekvence, tedy rychlost procesoru
Při výběru herní PC sestavy se pravděpodobně budete řídit rychlostí procesoru. Ten sice nemá na hry takový vliv jako grafická karta, nesmí ji však brzdit. Oba komponenty musejí být spolu v rovnováze. Rozhodně je lepší variantou vybírat procesor poslední generace. Obecně platí, že s vyšší frekvencí výkon procesoru roste. Zajímat by vás měly hodnoty, jež se pohybují v rozpětí od 1,6 GHz do 4 GHz. Aby herní PC sestava splňovala vysoké nároky hráče, měl by mít procesor několik jader. Udává se, že minimálně čtyři, optimální počet je však šest nebo osm jader.
Kterou značku vybrat? Intel, nebo AMD?
Někteří hráči nedají dopustit na procesory Intel, jež patří k absolutní světové špičce. Jiní si libují se značkou AMD, která své konkurenci šlape úspěšně na paty. A každý má svoji pravdu. Pokud je herní PC správně sestavený, pak obě varianty nabídnou maximální zážitek.
Nezapomínejte na operační paměť
Hlavní pamětí herního počítače je ta operační, která umožňuje zápis a dočasné uložení zpracovávaných dat a spuštěných programů. Nároky her se stále zvyšují. Zatímco ještě před časem jste si hravě vystačili se 4 GB operační paměti, dnes už je zapotřebí alespoň 8 GB, abyste si zahráli. Pro náročnější hráče jsou určené operační paměti o velikosti 16 GB a ti nejvíce nároční musejí mít už 64 GB.
Bez čeho se hráč neobejde? Přeci bez kvalitního příslušenství
Jaký by to byl herní počítač, kdyby jeho součástí nebylo příslušenství. Každý hráč si pečlivě vybírá hlavně monitor, myš, sluchátka či klávesnici. Tedy to, bez čeho by herní PC nebylo kompletní.